Blog o finansach, rodzinie, pracy, turystyce oraz ciekawostki ze świata!
Tuesday August 11th 2020

Wielkanoc w tym roku wypada wcześniej !

jajka wilkanocne

W tym roku Wielkanoc wypada już 1 kwietnia. Jak się zorganizować, aby starczyło funduszy i czasu? Zapraszamy do lektury!

Plan

Warto zacząć od określenia ile osób będziemy gościć na świątecznych posiłkach. Rozpiszmy dokładne i szczegółowe menu – jakie i ile dań chcemy przygotować oraz sprawdźmy zawartość kuchennych szafek. Da to nam świetny punkt wyjścia do stworzenia listy zakupów artykułów rzeczywiście potrzebnych.

Listę zakupów zróbmy z podziałem na produkty, które mają dłuższe daty ważności te, które kupujemy przed samymi świętami oraz na cięższe i lżejsze. Niektóre produkty drożeją przed świętami nawet o 20 procent, warto więc poświęcić czas i uwagę na zaplanowanie i jak najrozsądniejsze zrobienie zakupów.

Jeśli obawiamy się, że święta za bardzo obciążą nasz budżet możemy się zastanowić, czy dobrym pomysłem nie okazałaby się pożyczka online w 15 minut.

Pomoc – zasoby własne

W świąteczne przygotowania warto zaangażować wszystkich domowników. Zadania możemy podzielić według preferencji, wieku i talentów oraz na te, które można wykonać z większym lub mniejszym wyprzedzeniem (m.in. robienie zakupów, porządki, trzepanie dywanów, mycie okien oraz wypranie firan i zasłon) oraz na chwilę przed samymi świętami (np. pieczenie ciast, gotowanie i odkurzenie podłóg).

Najmłodszych można zająć zlecając posprzątanie swoich pokoi i zabawek, namalowanie świątecznych kartek z pisankami i zajączkami dla babć, dziadków, cioć i wujków oraz kolorowanie pisanek przy użyciu niekłopotliwych i niebrudzących kredek.

Pomoc z zewnątrz

Jeśli nie chcemy ryzykować kulinarnego dramatu, nie mam czasu, siły lub ochoty na bieganie po zakupy i stanie w kuchni, wówczas warto rozważyć zamówienie potraw w firmie cateringowej lub restauracji, która ma w ofercie świąteczne menu.

Za świąteczny zestaw dla 10 osób firmy cateringowe liczą do 450 zł. W skład wielkanocnego śniadania wchodzi zazwyczaj pieczona szynka, patera wędlin i sera, faszerowane jajka, jarzynowa sałatka, pieczywo oraz ciasto (mazurek, sernik lub drożdżowa babka). Samodzielne przygotowanie kosztuje ok.250 zł plus koszt wody, gazu, prądu oraz czas i siły stracone na stanie w kolejkach i kuchni.

Ponieważ dobry plan to podstawa, zastanówmy się na spokojnie, jaki budżet mamy do dyspozycji oraz ile siły i energii chcemy zainwestować w przygotowania. Jeśli pożyczka online 15 minut będzie w stanie ułatwić nam ten okres, to warto ją rozważyć. Pamiętajmy jednak, aby nie pożyczać więcej niż potrzebujemy. Siły mierzmy na zamiary w każdej materii, ponieważ święta powinny być przede wszystkim miłe, pozytywne, bezbolesne i relaksujące.

More from category

Walentynki – jak je spędzić w mieście?
Walentynki – jak je spędzić w mieście?

Zbliża się Dzień Zakochanym, a mianowicie Walentynki 2018, które obchodzone są co roku 14 lutego. Dla wielu par [Read More]

O mnie

Witaj, Na moim blogu odnajdziesz informacje o mnie, moich pasjach, zawodowych sprawach oraz o tym, jak sobie radzić na [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Insider

    Archives