Blog o finansach, rodzinie, pracy, turystyce oraz ciekawostki ze świata!
Tuesday August 11th 2020

Wolne w 2018 jak zaplanować urlop?

kalendarzPlanowanie urlopu na początku roku jest najlepszym sposobem na to, by w pełni wykorzystać możliwości kalendarza w danym roku. Oprócz standardowej ilości dni urlopowych, jakie należą się nam z tytułu stażu pracy, możemy wykorzystać święta narodowe i kościelne. Łącząc je umiejętnie z urlopem, możemy zdecydowanie wydłużyć sobie odpoczynek w 2018 roku.

W 2018 roku znajdziemy aż 114 dni wolnych od pracy. Co prawda rok w pracy rozpoczął się dość szybko i na odpoczynek po sylwestrowej nocy nie było zbyt wiele czasu, ale za 6 stycznia przysługuje się pracownikom dzień wolny. Jeśli nie wykorzystaliśmy go zaraz w pierwszym tygodniu roku, można go przenieść na dowolny piątek, lub poniedziałek i w ten sposób przedłużyć sobie weekendowe lenistwo. Ponieważ święta Wielkanocne przypadają na 1 i 2 kwietnia, wolne za Trzech Króli można dołożyć do tych dni i świętować o jeden dzień dłużej.

Maj — jak zaplanować urlop?

Kolejne dni wolne przypadają na wyczekiwaną przez wszystkich majówkę, która przypada odpowiednio we wtorek (1 maja) i czwartek (3 maja) Biorąc zaledwie 3 dni urlopu pomiędzy tymi dniami otrzymujemy aż 9 dni błogiego lenistwa – od 28 kwietnia (sobota) do 6 maja (niedziela).

Kolejnym dniem wolnym w maju i wartym wykorzystania poprzez połączenie z urlopem jest Boże Ciało, które przypada na 31 maja. Jeśli w piątek 1 czerwca zaplanujemy urlop, możemy wypoczywać od czwartku do niedzieli.

Sierpień

Kolejną okazją do przedłużenia sobie wolnego z wykorzystaniem dni ustawowo wolnych od pracy będzie 15 sierpnia, który w 2018 roku przypada w środę. Jeśli wniosek urlopowy wypełnimy na dwa kolejne dni, finalnie możemy oddać się własnym przyjemnością przez 5 dni, a ci, którzy chcą wypoczywać nieco dłużej mogą wnioskować o urlop 4 dniowy ( 13-14 sierpnia i 16-17 sierpnia) i wyjechać na 9-dniową wyprawę.

Listopad i grudzień

Zastanawiając się jak zaplanować urlop na koniec 2018 roku przyjrzyjmy się dwóm ostatnim miesiącom. Listopad wypada dość korzystanie, szczególnie że święto Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Dzięki wnioskowi o jeden dzień wolny (w piątek) otrzymujemy przedłużony weekend. Niestety, na takie udogodnienia nie możemy liczyć w związku z Dniem Niepodległości, które przypada w niedzielę.

Jeśli wolimy odpoczywać zimą warto przyjrzeć się grudniowym możliwościom. Wigilia w 2018 roku przypada w poniedziałek, a więc wnioskując o urlop na 24,27,28 i 31 grudnia można otrzymać 11 dni wolnego, natomiast jeśli chcemy odpoczywać nieco dłużej – 16 dni – we wniosku powinniśmy uwzględnić także 2 ,3 i 4 stycznia kolejnego roku.

Pages

Interesting Sites

    Insider

    Archives